تبلیغات
اسراء - الشتاء ربیع المومن

الشتاء ربیع المومن

بسم الله الرحمن الرحیم

قال سمعت اباعبدالله یقول الشتاءربیع المومن یطول فیه لیله فیستعین علی قیامه و فیقصر فیه نهاره  فیستعین به علی صیامه                     الامالی شیخ صدوق ره،ص 237


نمای زیبای پارک در زمستان winter park
زمستان آغاز شده و از طولانی شدن شبها و سکوت طبیعت پیرامون ،می توان آموخت. سردیها و سختیها را به فرصت تبدیل کرد. اگر همه چیز در سکوت فرو رفته اکنون نوبت نیایش و گشوده شدن لبهای مومن است .

انگار همه چیز به رکود می رود تا بهار دل مومن با رنگهای متنوع و دلپذیر بهاری و شکوفه های جوانه زده بر شاخه های عبودیتش، خود نمایی کند.

ماسوی الله از حرکت و تکاپو می ایستد تا مومن را تماشا کند.
فصل پویایی و بهار مومن آغاز می شود. به فرموده ی امام صادق در حدیث اشاره شده،از طولانی بودن شبهایش برای قیام و از کوتاه بودن روز هایش برای روزه  گرفتن سود می برد.

مومن هیچگاه از سختیهای فصل زمستان به خواب آلودگی و افسردگی نمی گذرد.
گویا همیشه برای مومن چهار فصل ،سبز و خرم است.

می نگرد طبیعت را که چگونه به خواب رفته اند.و برف پیرامونش را یکدست و سفید کرده است.محشری کبری بپا می شود،آینه ای از یاد رستاخیز.رزو ملاقاتش با الله جل و علی.همه چیز را مهیا می بیند.برای دیدار نیمه شبهایش با یکتا خالق مهربان.
از خودش می گوید و از کمبودهایش. از گناهانش می برد و از او مغفرت می جوید.از روزه هایش دل را صاف و صیقلی می کند.و در فاصله ی کم افطارها و سحرها و گذر سریع ایام ،فرصت کم زندگانی را ترسیم می کند برای خود.
همانطور که به سر سبزی بهار و تابستان دل نسپرد،از روزهای کوتاه زمستان نیز به سرعت باد می گذرد و دستهایش را پز از توشه ی اخرت می کند.

خوش به سعادت مومن


پ.ن

خدمت اسرائیان عزیز

حلول ماه مبارک و زیبا ی ربیع الاول رو تبریک عرض می کنم.


برای عبادت و نیکی کردن فرصتها اندک و برای پاسخگویی و مواخذه شدن و عذاب و جزا ، فرصت بسیار است.
ادامه مطلب
[ سه شنبه 2 دی 1393 ] [ 22:43 ] [ رضوان ]