تبلیغات
اسراء - ولنبلونکم حنی نعلم المجاهدین..

بسم الله الرحمن الرحیم

ولنبلونکم حتی نعلم المجاهدین منکم و الصابرین و نبلو اخبارکم

وما بطور قطع و یقین شما را می ازماییم تا معلوم کنیم  مجاهدین وصابران چه کسانی هستند و ازمایش می کنیم تا اعمالتان خبرتان دهد که چکار کردید                      محمد 31


اگر یه تخمینی زده بشه به مجموع ایاتی که خداوند  بطور صریح و یا بطور کنایه ویا در غالب داستان و ماجراهای انبیا می خواهد به ما برساند ،که این دنیا محل ازمون شماست،شاید بگیم یک سوم ایات قران کریم متعلق به این هدف و غایت از خلقت ماست.

حالا پیرامون مباحث ازمون، کلی سوال برای ما پیش میاد که همه شون با تفکر و کمک از خود ایات قران کریم پاسخ داره. و اگر بطور صریح نباشه بطور معنوی و لابه لای روایات میشه فهمید که  ازمون برای چیه.

مثلا وقتی خداوند متعال در صحنه ی محشر برگه های پاسخ داده شده ی مارو بهمون برمی گردونه و می خواد که خودمون برای خودمون حکم صادر کنیم ،قطعا خواهیم فهمید که امتحان پس می دادیم .
اقرا کتابک کفی بنفسک الیوم علیک حسیبا
به این ازمون که فکر می کنیم خیلی از درهای معرفت و حکمت به روی ما باز می شه.یقینا هر موجودی لایق ازمایش شدن نیست.فقط موجودی ازمایش می شه که نعمت خاصی بنام قلب به او داده شده تا عرصه ای از محک زدن برایش پیش بیاد تا ببینه چقدر می تونسته استعدادهای بالقوه ی خودش را به کمالات و انرژی های بالفعل مبدل کنه. اینکه بفهمه ارزشمنده و بفهمه چقدر کرامت داره که طرف  ازمون خدای تبارک قرار گرفته.
حالا سوالات پیرامون آیه رو بررسی می کنیم
چرا باید ازمون بدم؟تا استعدادهات رو بشن
اگه نخوام ازمون بدم چی ؟خب باید بمیری.چون هدف از افرینش رساندن ما از بالقوه به بالفعله .چون کلی نعمت  بهت داده که یکیش نفس کشیدنه. حیف اون نفس که حروم یه ادم بیخود و بی هدف قرار بگیره

از کی تا کی ازمون می گیرن؟از زمانی که چشم می بینه و گوش می شنوه.چون اینا ورودیهای قلب هستن.و قلب داره شکل می گیره وشخصیت انسان برملا می شه.

 سوالا از چیه؟ هموناییه که  در طول زندگی مدعی شدی

چقدر فرصت برای ازمون بهت داده می شه؟اینقدر که بر له و بر علیه ات مدرک جمع شده باشه.

سوالات سخته یا اسون؟خب اگر بزرگ باشی سوالات سختتره واگر کوچک باشی سوالات اسونتره

سوالات بر اساس چه معیاری طراحی شدن؟ بر معیارهای زمان و مکان و شرایط تربیتی و موروثی خودت

سوالات از چیاست؟از هرچیزی می تونه سوال بشه.مثلا وقتی رو کاناپه تو هال خونه نشستی اما صدای چک و چک شیر اشپزخونه میاد این یه امتحانه که بفهمی چقدر اهل اسرافی و یا چقدر اهل صرفه جویی. تا برسه به سوالات سختی مثل نقص در اموال و عزیرانت و ترس از بلاهایی که ممکنه سرت بیاد.

سوالات مشترک و متفرقه هم داریم؟ بله.بعضی سوالات کاملا برابر با سوالات دیگرانه اما بعضیا خاص شخص خودت و شرایط روحی خودته.
ایا برای پاسخ به سوالات میشه تقلب کرد یا از کنار دستی گرفت؟ بله.اصلا امتحانات اپن بووک هست.برو جوابا رو از کتاب و نمونه سوالات دیگران و سیره و روش انبیا برای حلشون کپی پیست کن اگه می تونی وبعد حالشو ببر.

چطور به سوالات پاسخ بدم؟طوری که مطمئن بشی جوابو کامل نوشتی و اگر صدبار دیگه اون سوالو ازت بپرسن یک جواب بیشتر بهش ندی.تاریخ : یکشنبه 19 بهمن 1393 | 15:29 | نویسنده : رضوان | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.