بسم الله الرحمن الرحیم

ففروا الی الله انی لکم منه نذیر مبین   پس بسوی خداوند بگریزید، همانا من برای شما از سوی او ترساننده ای اشکارم.          ذاریات/50

رفته بودم تا از مادر بیمارم مراقبت کنم و کارهای خونه شو انجام بدم که زنگ در به صدا در اومد.یکی از همسایه ها پشت در بود که دوست مادرم بود .از مسجد برگشته بود،اومده بود تا قبل از رفتن به خونه اش از مادرم عیادت بکنه اما شاکی بود و عصبانی.

ماجراشو شروع کرد به تعریف کردن

گفت :"بعد از مدتها رفته بودم  مسجد،چون معمولا شوهرم مسجد می ره و من می مونم خونه و اعمال عبادیمو خونه انجام می دم. رفتم صف اول بین دو خانم نشستم که دیدم صدای بعضیا در امد که چرا اونجا نشستی ؟اونجا جای فلانیه که همسایه ی مسجد و خادمه ی مسجده.

بهشون گفتم اینجا که نشونه نگذاشته.نه سجاده ای پهنه نه سنجاقی زدن و نه زنبیلی .الان هم که وقت اذانه و معلومه که نیامده پس من ارجحم قاعدتا. اما رفقای اون خادمه گفتند شما روزهای دیگه کجایین؟ صبحهایی که میاییم و نماز صبح می خونیم تو سرما و گرما و شما تو خونه خوابیدین و الان اومدین جای این بنده خدا رو گرفتید.بلند شدم و رفتم جای دیگه نشستم .اما تمام طول نماز به حرفهای اون خانمها فکر می کردم.و عصبانی که چرا باید اینطور با من رفتار کنند."

حرفهای خانم همسایه که تمام شد آهی کشیدم و تو دلم گفتم:مشکل ما مسلمونها خیلی زیاده.شاید کسانی دیگر لابه لای بندگان خدا باشند که از کارهای زشت و بدشون می خوان فرار کنند و از خدا درخواست دارند که در روزقیامت که بین انها و اعمال بدشان فاصله ای زمانی باشد به طول تاریخ.اما بعضی از ما باید از اعمال صالحمون و از این نمازها و روزه های برای ریا و پز دادن بسوی خدا فرار کنیم.فراری از روی ترس مثل فراریک صید از چنگال شیر درنده و گرسنه.

ما خیلی در غفلتیم.نمازهای صبحی که یک عمر در مسجد می خوانیم ببینیم که بشود وجه الاشتراک ما با شیطان. او هم به خدا گفت: من که شش هزار سال عبادت کرده ام را می خواهی مجبور کنی به سجده در برابر یک گل متعفن بدبو ؟
ایا ما با شیطان یکی نیستیم اگر نمازمان باعث فخر فروشی و مطالبه ی بیشترمان از خدا باشد؟
کاش بدانند که یک عمر نمازشان بر باد رفته.و نه تنها قدمی سوی خدا برنداشته اند که باید این اعمال صالح را نیز چونان حیواناتی درنده از خود دور کنند که انها را بیش از هرکسی دیگر شبیه شیطان وعملکردش کرده است.

ما برای فرار باید حالتی ترسان داشته باشیم.چه از بدیها و چه از خوبیهایمان باید فرار کنیم.بسوی او بگریزیم که تنها ماوا  و محل ایمن دلهای ماست از هرچه خودپسندی و خودشیفتگی.


تاریخ : جمعه 2 مرداد 1394 | 18:12 | نویسنده : رضوان | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.