تبلیغات
اسراء - اعلموا انما الحیوة الدنیا..وتفاخر

اعلموا انما الحیوة الدنیا..وتفاخر


بسم الله الرحمن الرحیم

اعلموا انما الحیات الدنیا لعب ولهو وزینت وتفاخر بینکم... حدید/20


جلوی درب خونه ی بابا پر بود از بنرهای عرض تسلیت.داشتم می خوندمشون که چشمم افتاد به بنری که حوزه ی علمیه ی شهرستان محل کار شوهرخواهرم برای ایشون نوشته بود.
بالاش زده بود حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای...

با تعجب به خودم گفتم اخه این شوهر خواهر که هنوز درست و درمون مبلغ منبری نشده!آخه این لفاظی ها چیه!؟.رفتم تو خونه و به خواهرم درمیون گذاشتم. او هم نگذاشته و برنداشته درست گذاشت کف دست شوهرش.انگار داداش هم منتظر یه فرصت بود که با استدلالهای طلبگی حرف منو رد کنه و بگه اله و بله..

از سر خاک که برگشتیم بدون مقدمه بهم گفت:آبجی حجت الاسلام و المسلمین رو برام معنا کن.گوشم خبردار شد که خواهر دهن لقمون بهش رسونده و او هم برای اثبات علم و استدلالش باز شروع کرده.

بهش گفتم:داداش !شما کتاب اصول کافی نوشته ی مرحوم کلینی رو تورق کردید؟گفت :بعله آبجی .که چی؟
گفتم:اصول کافی یکی از چهار منبع اصلی و متقن شیعه است که حاصل یک عمر تلاش مولف هست در جمع اوری احادیث و روایات محکم و مستند از ایمه علیهم السلام.حالا روی جلدش نوشته تالیف ثقه الاسلام کلینی .
ثقت الاسلام رتبه ای پایین تر از حجت الاسلامه.حالا جناب هنور انگور نشده چطور مویز شدی ما خبر نداشتیم بیاییم شیرینی شو بخوریم؟

که شروع کرد وگفت:اینا فقط القابه.یک مشت القابی که گول زننده است.بنظرمن آبجی تون که همسر من باشند آیت الله هستند.

یاد حرف یک کاربر فعال شبکه ی اجتماعی افتادم که بعد از صحبتی کوتاه و خواندن توصیه و سفارشاتی از من بهم گفت:از نظر من شما آیت اللهی .خنده ام گرفته بود.
یک ماشین همون موقع از کنارمون رد شد .یک روحانی بسیار مسن و نورانی توی ماشین نشسته بود.به شوهر خواهر گفتم:ببین!از نظر من ایشون حجت الاسلام و المسلمینن.گفت:ابجی این استدلالاتت منو کشته!

بحث که تمام شد.رفتم تو فکر.با خودم گفتم:ما که از عالم ذر اومدیم همه ذره بودیم توی هوا و معلق و منتظر که بنشینیم بر نسیم سرنوشت وتقدیرمان که یک روزی بیاییم در صلب مردی و از انجا منتقل بشیم به رحم مادر و پا به این دنیا بگذاریم.آخر سر هم که  مرداری متعفنیم.چی باعث می شود که دلمونو به این القاب و این اسم و رسمها خوش کنیم و اگر کسی ما رو دکتر صدا نزنه یا والمسلمینشو نگه به قهر بیاییم؟

البته منظور داداش این بودکه من نه به حجت الاسلام نیازمندم و نه به المسلمین گفتن مردم.بلکه مهم آدم زیستن و بنده بودن و عاقبت به خیر مردنه.

پ.ن

محرم الحرام آغاز شده .متفاوت برای من و بدون حضور مادرم.خداوند با اربابش محشورش کند.آمین

اگر خداوند متعال توفیق دهدبحسب وظیفه ی طلبگی ام ،چند منبری وبلاگی ، اسرا را مزین خواهم کرد.
گرچه هر بار که اعلام کردم توفیق ده شب سلب شده.اما ..
 ادامه مطلب
[ جمعه 1 آبان 1394 ] [ 14:26 ] [ رضوان ]