درباره وبلاگ:

آرشیو:

آخرین پستها :

پیوندها:

پیوندهای روزانه:

نویسندگان:

ابر برچسبها:

آمار وبلاگ:


Admin Logo themebox

یذبحون ابنائکم و یستحیون نسائکم

نوشته شده توسط:رضوان
شنبه 10 بهمن 1394-17:44

بسم الله الرحمن الرحیم
واذنجیناکم من ال فرعون یسومونکم سوئ العذاب  یذبحون ابنائکم و یستحیون نسائکم،وفی ذلکم بلاءمن ربکم عظیم             بقره /49
ونیز به یاد اورید ان زمان که شمارا از چنگال فرعونیان رهایی بخشیدیم که همواره شما را به بدترین صورت عذاب می دادند ،پسران شما را سر می بریدند و زنان شما را به کنیزی نگه می داشتند.و در اینها ازمایش بزرگی از طرف پروردگارتان برای شما بود.

در پی گوش دادن به سخنرانی محکم و  دفاع مستدل یکی از طلاب مبلغ از مبانی و اعتقادات قرانی شیعیان و اهل سنت در برابر رذایل و جنایتهای فرقه ی ضاله و کافر داعش ،بران شدم که علاوه بر نقدی روایی که این طلبه ی مبلغ بر نظریه ی کنیز گرفتن  و زنده کردن سنت غلط برده داری توسط فرقه ی باطل داعش داشتند،به یک استدلال قرانی محکم بپردازم که تکمله ی بحث این طلبه ی مبلغ باشد.

از انجا که داعش داعیه ی عمل به فرامین قرانی را دارد و هرگونه روایتی که در جریان تفسیر ایات وارد است را نمی پذیرد ،لازم بود از این استدلال که در خود ایات قران هست به انان استناد کنم.

طبق صریح نص ایات 49سوره ی بقره و 141سوره ی اعراف وآیه ی 6 سوره ی ابراهیم ،خداوند متعال در مقام دفاع از قوم بنی اسراییل در مقابل  جنایت فرعونیان برامده که پسران بنی اسراییل را سر می بریدند و زنانشان را به قصد استثمار و کنیزی زنده نگه می داشتند.ایات مربوطه  علاوه بر ان ، این کار رذیلانه را قبیح دانسته و متهمان به این جنایت را به سختترین عذاب وعده می دهد. یعنی همانطور که سربریدن پسران بنی اسراییل رامحکوم می کند ،زنده نگه داشتن زنانشان را نیز تعبیر به بدترین عذاب دنیوی می کند که مجرمین ان سزاوار بلائ عظیمی از طرف خداوند بزرگ هستند.

حال انکه داعیه ی فرقه ی ضاله ی داعش این است که پیامبر گرامی اسلام و خلفای سه گانه ،سعی بر ترویج برده داری و کنیز داری می کردند و متاسفانه در اخبار می خوانیم که این فرقه ی از خدا بی خبر، زنان کرد و دیگر زنان شوهر دار شیعه و سنی  عراق را دستگیر می کنند و در بازار موصل به کنیزی می فروشند.
اما ایه نشان می دهد که کنیز داشتن یک عذاب دنیوی محسوب می شود.و چطور یک عمل هم از سوی خداوند متعال مایه ی عذاب دنیوی از سوی فرعونیان محسوب می شود و هم مایه ی عذاب اخروی مرتکبان این رذیله در اخرت خواهد شد و از سویی مورد تحسین و ترویج از سوی پیامبرش؟!!


حال انکه در مقایسه ی مختصری که می توان ارایه کرد قوم بنی اسراییل به لحاظ کشتار پیامبران و اذیت و ازار انها و بهانه جویی و فرار از دستورات خدای متعال در ایات متعدد مورد مذمتند و برتری مسلمانان بر انها در ایات متعدد مشهود است و از سویی کسانی که مرتکب چنین رذایل اجتماعی شوند با فرعونیان هم ردیف و هم درجه خواهند بود.

یعنی خداوند کاری به این ندارد که بنی اسراییل که یک قوم در مجموع متمرد و سرکش از فرامین الهی ،مورد عذاب دنیوی اینچنینی شدند.بلکه عمل زشت ضد اجتماعی کشتن انسانهای بی گناه و کنیزگرفتن زنان را در قبال هر قومی که باشد مذموم می داند و مرتکبین این عمل وحشیانه را به اشدمجازات می رساند و انها را هم ردیف دشمن بزرگ خداوند متعال یعنی فرعون معرفی می کند.

برای استدلال به داعشیان و متفکران داعش ،همین بس که خود قران کریم این اعمال را تقبیح کرده است.پس اگر با نشان دادن این ایه هم مجاب نشوند ،طبق ایه ی 159 سوره ی مبارکه ی  بقره توسط خداوند متعال و همه ی کسانی که در جایگاه لعن کردن هستند انها را لعن خواهند کرد.و مسلما که قران کریم فقط دستاویزی برای اجرای شهوات  و اعمال جنایتکارانه ی قوم داعش است و به حق انان هستند که مورد لعن خدای متعال هستند.
...اولیک یلعنهم الله و یلعنهم اللعنون. 159بقره
کسانی که دلایل روشن ووسیله ی هدایتی را که نازل کرده ایم بعد از انکه در کتاب برای مردم بیان نمودیم کتمان کنند ،خدا انها را لعنت می کند و همه ی لعن کنندگان نیز انها را لعنت می کنند.
نظرات() 
تاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 11 بهمن 1394 00:24

الیکائی
پنجشنبه 29 بهمن 1394 16:49
نظر سنجی انتخاباتی فقط در وب سایت الیکائی
بصورت عادلانه
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر